Arcvédők / Hallásvédők / Fejvédők

Szűrés

TERMÉKEk

20 A 20 TERMÉKBŐL

Tartozékok

ARC-, HALLÁS- ÉS FEJVÉDŐK 


A védősisak vagy az arc- és hallásvédelem viselése számos munkakörben elengedhetetlen. Széles termékválasztékunkban mindenki megtalálhatja az igényeinek megfelelő védőfelszerelést.


VÉDŐSISAKOK, ARC- ÉS HALLÁVÉDŐK PROFI ÉS HOBBI FELHASZNÁLÓK SZÁMÁRA



A motoros gépekkel végzett munkákhoz ajánlott, sőt gyakran kötelező a fejvédelem. A fejvédelem több részből áll: A robusztus védősisak megvédi a fejet a leeső ágaktól, gallyaktól vagy tárgyaktól. Az arcvédő segít megelőzni a repülő forgácsok vagy kövek által az arcon okozott sérüléseket. A hallásvédelem különösen ajánlott a benzinmotoros gépekkel végzett munkák során.


A STIHL gépek használatánál a kezelési útmutatóban meghatározott egyéni védőfelszerelések viselését javasoljuk. A felhasználási területtől függően ez magába foglalja a védőszemüveget, a hallásvédőt, a védősisakot és egyéb védőfelszerelést.


VÉDŐSISAKOK A TELJES VÉDELEM ÉRDEKÉBEN


A védősisakok átfogó védelmet nyújtanak a fejnek. A szett egy műanyag sisakból, egy hallásvédőből és egy arcvédőből áll, így a sisak a fej teljes területére kiterjedő védelmet nyújt. Ennek köszönhetően az erdészeti munkák során a sérülésveszély jelentősen csökken.


A STIHL sisakszettek könnyűek, ugyanakkor nagyon masszívak, így kényelmes viseletet biztosítanak. A plexi vagy műanyag rács arcvédő véd a repülő faforgácsok ellen, amelyek fűrészelési munkák során előfordulhatnak. A sisakok hallásvédővel is rendelkeznek, amely véd a hangos zajoktól és a hanghatásoktól.


HALLÁSVÉDELEM A HANGOS ZAJOK ELLEN


Bizonyos motoros gépek használatánál hallásvédő viselése ajánlott. A gépek kezelési útmutatója tartalmazza a gépekhez szükséges védőfelszerelések listáját. A munkáltató minden esetben köteles megfelelő (az EN 352 európai szabvány biztonsági követelményeinek megfelelő) hallásvédelmet biztosítani a munkavállalók számára, amint a zajterhelés eléri a 85 dB(A) hangszintet.


A hallásvédelem szintje az EN 352 szabvány szerint három frekvenciatartományra vonatkozóan kerül megadásra: (H) a magas, (M) a közepes és (L) az alacsony frekvenciákat jelöli. Az SNR érték az átlagos csillapítási értéket jelenti, azaz a különbséget a tényleges hangerő és a hallásvédelemmel elért, a dobhártyához érkező hangerő között.